RUBI tile level system

Systém pro rychlou pokládku dlažby a obkladů Rubitools

Tento americký vyrovnávací systém fakticky eliminuje nerovnosti dlažby během procesu tvrdnutí lepidla nebo betonu. Systém je podobný jako Raimondi leveling system nebo LEVELLO ® leveling system & tools, a je konstruován pro rychlé položení žulových a mramorových obkladů v rovině bez nutnosti použití doplňujících přípravků. Je obzvláště vhodný pro pokládku dlažby 30 x 30 cm nebo větších rozměrů pomocí adhezivních lepidel (nutno lepit oboustranně).

Rubi tile level system výrazně snižuje dobu pokládky a tím zvyšuje efektivitu vynaložených nákladů. Výrazně eliminuje * lippage a pomáhá urychlit proces nastavování dlaždic. Rubi leveling system sestává ze tří prvků jako jsou pásky, čepice a kleště.

  • Pásky jsou v nabídce v jedné délce a tak šířku mezery mezi dlaždicemi je třeba řešit plastovými křížky.
  • Přítlačný adaptér tzv, čepice je k dispozici také jen v jednom provedení, což má i své výhody, nemusíte nakupovat různé spony, ale i nevýhody, potřebujete k pokládce i distanční křížky.
  • Speciální kleště s nastavitelnou trakcí jsou k dispozici v jednom provedení a jsou schopny utáhnout do roviny čepice s páskami.

Vyrovnávací systém Rubi a jeho čepice se odstraňují poměrně rychle, stačí udeřit nebo kopnout do trčící části pásek a čepic na instalovaným podlaze nebo obkladu. K odstranění není zapotřebí žádný nástroj, ale po odstranění je třeba pozůstatky pásek odstranit z přítlačných adaptérů, které je podle výrobce možné opakovaně použít až 25 krát. Sbírání čepic, tedy přítlačných adaptérů je zdlouhavější než u nivelačních systémech R.L.S. nebo LEVELLO ®. Další informace naleznete na videu RUBI tile level system.

* lippage je svislý posun mezi dvěma sousedními dlaždicemi