DTA universal lippage leveling system

Vyrovnávací systém DTA zarovnává a fixuje dlažbu, obklad a tak usnadňuje jejich pokládku

Již několik let je na trhu i australský výrobce s DTA universal lippage leveling system, který je velmi podobný jako R.L.S. Raimondi leveling system nebo LEVELLO ® leveling system & tools, a prakticky ho znají amatéři i profesionálové na celém světě. Roky tento nivelační systém pro obklady a dlažby pomáhá svým uživatelům, kterým zkracuje čas pokládky a zanechává rovný povrch pokládaného materiálu.

DTA universal lippage leveling system kromě toho že zajišťuje správné vyrovnání dlaždic, tím eliminuje *lippage a pomáhá urychlit proces nastavování dlaždic. DTA sestává ze tří prvků jako jsou distanční spony, čepice a kleště.

  • Spony jsou k dispozici v různých délkách na tloušťku dlaždic od 3 do 12 mm a spony na tloušťku dlaždic od 12 až 20 mm.
  • Čepice jsou k dispozici ve dvou provedeních, pro menší a větší rozměry dlažby nebo obkladu, CAP JUMBO a CAP. Čepice je možné používat opakovaně.
  • Speciální kleště s nastavitelnou trakcí jsou k dispozici v jednom provedení a jsou schopny utáhnout do roviny všechny spony, čepice a jejich kombinaci.

Vyrovnávací systém DTA a jeho čepice se odstraňují poměrně rychle, stačí udeřit nebo kopnout do trčící části spony a čepice na instalovaným podlaze nebo obkladu. K odstranění není zapotřebí žádný nástroj, ale po odstranění je třeba pozůstatky spon vytáhnout z čepic, takže posbíraných čepic je zdlouhavější než u nivelačních systémech R.L.S. nebo LEVELLO ®. Další informace naleznete na videu DTA lippage leveling system.

*lippage je svislý posun mezi dvěma sousedními dlaždicemi