Nivelační system a jeho význam

Blog image

Nivelační systémy a ich význam v praxi

Pomůcky k vyrovnání obkládaček a dlažby při pokládce jsou již na světě pěkných pár let. Pokud jste již pokládali nebo pravidelně pokládáte hlavně dlažbu, jste si dobře vědom toho jak je obtížné nastavit dlažbu do roviny. Hlavně velké, tlusté a těžké formáty, které se dnes běžně vyrábějí a jsou stále oblíbenější. Tyto pomůcky jsou výborným pomocníkem pokud je podlaha nerovná a pomohou hlavně pokud má určité nivelační nedostatky. A aby toho nebylo málo i dlaždice, které se budou pokládat, splňují sice dané normy ale jsou prohnuté, a ani 90 ° úhel jim nic neříká. A toto všechno ví eliminovat leveling systém, který zabrání kompromitující situacím a nedostatkem jako je "lippage" tedy svislý posun mezi dvěma sousedními dlaždicemi, které jsou většinou vytýkané při předávání hotové práce, na které jste se tak tvrdě nadřeli nebo jste jen za ni v daném momentě zodpovědný.

Pro leveling system a vyrovnávací nivelační pomůcky, jsou tyto zmíněné problémy tabu, nehrozí a zaručují perfektní a hlavně rovné uložení podlah a obkladů. Kromě toho že zajišťují řádné vyrovnání, nivelaci a fixování pokládaného materiálu, urychlují obkladačské práce, tím zkracují celkový čas pokládky a snižují náklady na samotnou realizaci a v nemalé míře zvyšují produktivitu práce.

Přesné nastavení dlaždic, vyžaduje také dokonalé rovné dlaždice. Často je obtížné správně nastavit vrstvu lepidla pro tenké dlaždice, stejně jako pro větší rozměry dlaždic z důvodu nerovnosti podkladu. V důsledku toho dlaždice, které vypadají dokonale rovné během instalace, svou minimální tloušťkou nebo v důsledku tuhnutí lepidla jsou schopny se zvlnit nebo zdeformovat a tak vytvořit neestetický konečný výsledek celé pokládky. Toto vše odstraňuje leveling system, protože nejen že niveluje, ale také fixuje během pokládky každou jednu dlaždici.

Pro jakýkoliv niveling system a to bez rozdílu vyžaduje použít metodu nanášení lepidla Buttering Floating

Některé vyrovnávací systémy, jejich stručný popis a instruktážní videa

RLS Raimondi levelling system
DTA universal lippage leveling system
LEVELLO® leveling system and tools
T-LOCK™perfect level master
RUBI tile level system


Přidat komentář

Komentáře (0)

Zatím žádné.